Ana Sayfa
Yarışma Bilgileri
Sonuçlar
Fotoğraflar
Çalıştaylar
Konaklama
Ulaşım
Basın Bülteni
İletişim
Eski Yarışmalar


10.11.2007 :: Fotoğraflar eklendi.

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, 2000 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve ülkemizin ilk sürekli dans sporu şampiyonası olan Cumhuriyet Kupası'nın altıncısını bu yıl Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ortaklığıyla, "Dans Sporu Günleri" adıyla, bir festival tadında, 1-5 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Etkinlik kapsamında, 3 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek Cumhuriyet Kupası Latin Dansları Şampiyonası, her yıl olduğu gibi öğle saatlerinde yapılacak minikler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler yaş kategorilerindeki klasman yarışmalarını ve aynı günün akşamı, yetişkinler kategorisindeki tüm katılımcı klasman ayrımı olmaksızın bir arada yarışacağı açık sınıf şampiyonasını kapsıyor. Değerlendirmenin uluslararası hakemlerce yapılacağı tüm yarışmaların yine büyük bir rekabete sahne olması bekleniyor. Cumhuriyet Kupası, Türkiye'nin en iyi dans sporcularının yarıştığı anlar dışındaki pek çok değişik gösteri ve şovla da izleyicilere görsel bir şölen vaadediyor.

Ayrıca açık sınıf şampiyonası katılımcıları bu yıl sponsorların büyük ödüllerine ulaşmak için de ter döküyor. Bu yılki şampiyonanın birincisi CUMHURİYET KUPASI'NI VE ALTIN MADALYA kazanmasının yanı sıra tam 1000 YTL PARA ÖDÜLÜ'ne de hak kazanacak. Ayrıca şampiyona ikincisi gümüş madalyanın yanı sıra 500 YTL'nin, üçüncülük kürsüsüne çıkan çift ise bronz madalya yanında 250 YTL'nin sahibi olacak.


Etkinlik kapsamında ayrıca 1, 2, 4 ve 5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek çalıştaylarda, Ute Streicher, Andrey Todorov gibi dans sporu dünyasının önemli isimleri bilgilerini katılımcılarla paylaşacak; ayrıca yine aynı tarihlerde dileyen sporcular bu eğitmenlerden özel ders alma imkanına sahip olacaklar. Altıncı kez düzenlemenin heyecanını yaşadığımız Cumhuriyet Kupası Dans Günleri'nde tüm dansseverleri aramızda görmeyi umuyor; tüm katılımcı sporcularımıza ise keyifli antrenmanlar ve başarılı bir yarışma diliyoruz.