EnglishTürkçe
Ana Sayfa
Yarışma Bilgileri
Katılımcı Listeleri
Sonuçlar
Fotoğraflar
Çalıştaylar
Ulaşım-Konaklama
Basın Bülteni
İletişim
Eski Yarışmalar

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, 2000 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve ülkemizin ilk sürekli dans sporu şampiyonası olan Cumhuriyet Kupası'nın yedincisini bu yıl "Dans Sporu Günleri" adıyla, bir festival tadında, 27 Ekim-2 Kasım 2008 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Etkinlik kapsamında, 1 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek Cumhuriyet Kupası Latin Dansları Şampiyonası, her yıl olduğu gibi öğle saatlerinde yapılacak minikler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler yaş kategorilerindeki klasman yarışmalarını ve aynı günün akşamı, yetişkinler kategorisindeki tüm katılımcıların klasman ayrımı olmaksızın bir arada yarışacağı açık sınıf şampiyonasını kapsıyor. Açık sınıf şampiyonası geçtiğimiz senelerin aksine, bu yıl uluslararası katılıma açık olarak düzenleniyor.

Değerlendirmelerin uluslararası hakemlerce yapılacağı tüm yarışmaların yine büyük bir rekabete sahne olması bekleniyor. Cumhuriyet Kupası, yurt dışından gelecek başarılı dansçılar yanında Türkiye'nin en iyi dans sporcularının yarıştığı anlar ile ve içereceği pek çok değişik gösteri ve şovla da izleyicilere görsel bir şölen vaadediyor.

Ayrıca açık sınıf şampiyonası katılımcıları bu yıl sponsorların büyük ödüllerine ulaşmak için de ter döküyor. Bu yılki şampiyonanın birincisi CUMHURİYET KUPASI'NI VE ALTIN MADALYA kazanmasının yanı sıra tam 750 Avro PARA ÖDÜLÜ'ne de hak kazanacak. Ayrıca şampiyona ikincisi gümüş madalyanın yanı sıra 500 Avro'nun, üçüncülük kürsüsüne çıkan çift ise bronz madalya yanında 250 Avro'nun sahibi olacak.


Etkinlik kapsamında ayrıca 28, 29, 30 Ekim ve 2 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek çalıştaylarda, dans sporu dünyasının önemli isimleri bilgilerini katılımcılarla paylaşacak; ayrıca yine aynı tarihlerde dileyen sporcular bu eğitmenlerden özel ders alma imkanına sahip olacaklar.
Yedinci kez düzenlemenin heyecanını yaşadığımız Cumhuriyet Kupası Dans Günleri'nde tüm dansseverleri aramızda görmeyi umuyor; tüm katılımcı sporcularımıza ise keyifli antrenmanlar ve başarılı bir yarışma diliyoruz.